Oficjalna strona Gminnego Ośrodka Kultury
Ustronie Morskie

Aktualności

2020-03-27 "Frida, to ja"

W akcji „FRIDA TO JA” początkowo miały brać udział dzieci uczestniczące w zajęciach prowadzonych w pracowni plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim. W związku z tym , że wirus pozamykał nas w domach, tam przenieśliśmy naszą pracę i działamy w nowej - wirtualnej rzeczywistości. Ta akcja jest już drugą z cyklu, który zapoczątkowała zeszłoroczna wystawa ,, MONA LISA TO JA”. Akcja prowadzona przez instruktor Dorotę Waligórę, ma na celu zapoznanie dzieci z postaciami znakomitych artystów i kreatywne podejście do ich prac. Tym razem chcemy przybliżyć życie i twórczość meksykańskiej artystki FRIDY KAHLO. Zaczynamy od wykonania kopii autoportretu Fridy. Są bardzo znane i znajdziemy je z łatwością w internecie. Spróbujcie ! Teraz zapraszamy do wspólnego tworzenia wszystkie dzieci – niezależnie gdzie mieszkacie i ile macie lat. Robimy wspólny – na razie internetowy projekt. Przysyłajcie nam zdjęcia swoich prac na maila Gminnego Ośrodka Kultury gok@gok.ustronie-morskie.pl lub dorota@waligora.com.pl a my zrobimy z nich wystawę. Na razie wirtualną , na naszej stronie, a po zakończeniu kwarantanny w Galerii GOK-u. W dalszym ciągu projekt będzie obejmował wykonywanie różnych prac inspirowanych twórczością Fridy Kahlo i kulturą Meksyku (zdjęć, reliefów, a nawet stylizacji a'la Frida.) Malujcie i poczujcie ducha jej wspaniałej osobowości. Pozdrawiamy z frontu – KULTURĄ NA WIRUSA! 

Share |
Czytaj także:
Dzień Dziecka
2020-06-01 Dzień Dziecka
DZIECIOM MAŁYM I DUŻYM ŻYCZYMY ODLOTOWYCH POMYSŁÓW, UDANYCH WYPRAW DO KRAINY MARZEŃ.
CZASU NA BUJANIE W OBŁOKACH, ODKRYWANIA ŚWIATA I PŁYWANIA W MORZU RADOŚCI.
  czytaj więcej »
KULTUROTWÓRCY MIAST I WSI!
Pokazujmy, że jesteśmy. Że żyjemy. Że tworzymy. Że żadna zaraza nas nie powstrzyma przed tworzeniem, ożywianiem, pracowaniem!
Przypominajmy, że kultura jest ważna.   czytaj więcej »
30 lat Samorządności
Samorząd to Wy, to my, to wspólnota ludzi, którzy żyją w swoich małych ojczyznach. Dziś mija 30 lat od pierwszych wyborów samorządowych, w których mogliśmy głosować na tych, którzy w naszym imieniu czytaj więcej »
Dzień Matki
2020-05-26 Dzień Matki
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Matki składa Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim  czytaj więcej »
Zapisy na warsztaty!
Powoli wracamy do namiastek normalności. Prosimy, skontaktujcie się z instruktorami, żeby sprawdzić czy i na jakich zasadach zostały wznowione zajęcia.  czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<czerwiec 2020>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

© 2011 Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim, ul. Nadbrzeżna 20, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 803,
gok@gok.ustronie-morskie.pl, www.gok.ustronie-morskie.pl